Čauky, tak opět nová zkušenost. Tentokrát ze školy šermu Fenris fight school.
V pondělí 4.10.2021 jsem se zastavil ve výše zmíněné škole šermu. Hlavním cílem bylo zakoupení a vyzvednutí učebnice „Teorie v boji chladnými zbraněmi“ a při té příležitosti jsem si i zacvičil. Podružným cílem bylo seznámit se s další školou a přístupem.
Školu vede tamní učitel Mirek Khun, člověk s praxí lektora i mimo šerm a autor knihy. Trénink měl pomalé, ale příjemné tempo.
První část tréninku proběhla v duchu sebeobrany zapojené do koordinačních cvičení zaměřené na reakční schopnost a vzdálenost. Každé cvičení obsahovalo nějakou tu techniku sebeobrany na blízko a práci s prostorem.
Druhá část tréninku byla rozdělena na tři skupiny. Skupina cvičících street fight a konečně šerm, nováčci a nácvik pokročilejších žáků. Osobně jsem měl zůstat mezi nováčky, a tak jsem zavzpomínal na první tréninky karate v roce 1996, kdy jsme chodili přes tělocvičnu tam a zpět v zenkucu-dachi s cuki. Zde byl postoj krapet jiný a místo technik jsme chodili v langortu s meči a klacky v rukou. Ke konci tréninku přišel nácvik ve dvojicích zaměřený na reakční dobu. Dále se trénoval krok i překrok ve vzdálenosti a následně sekání do soupeřova langortu, jako nácvik na odstranění střehu.
Po tréninku jsme zašli na drink a kulečník v šesti lidech. Hráli chlapy proti ženám, kterým jsme nakonec podlehli. Takže vcelku fajn večer v dobré společnosti.
Když celou návštěvu shrnu. Potkal jsem zajímavé nové osobnosti, zacvičil si sebeobranu a zlehka jsem ozkoušel opět nový přístup. Co se týká sebeobrany v první části tréninku, tak byla velice zajímavá. Druhá část mě zas tolik neoslovila, ale což, jiný přístup jiný směr a hlavně trénink úplných nováčků.
Učebnice a kniha „Teorie v boji chladnými zbraněmi“ je dle mého názoru spíše brožura o 37 stranách, kterou jsem stihl již přečíst. Upřímně bych ji nenazval učebnicí, protože začátečník v bojových uměních bude potřebovat k pochopení praxi a vedení, ale kniha k tomuto účelu má nejspíš sloužit.
Mějte se,
Jindra